сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Облачно време со повремени врнежи од дожд

oblacno-vreme

Последни вести

Облачно време со повремени врнежи од дожд ќе преовладува денеска во Македонија. Повеќе врнежи ќе има во западните делови, а ќе дува и умерен јужен ветер.

Утринската температура ќе се движи од шест до 12, а дневната од 14 до 18 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 11, а дневната ќе се искачи до 15 степени.

Во среда се очекува на повеќе места врнежите од дожд да бидат пообилни, а на некои повисоки планини можно е попладне да поминуваат во врнежи од снег.

Најчитани вести