сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Облачно време со сончеви периоди и температура до 10 степени

Умерено облачно време со сонце и температура до 10 степени

esen vo skopje

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди.

Во утринските часови температурата ќе биде од минус три до пет степени, а во текот на денот ќе се движи од три до десет степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до осмиот степен.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести