петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Облачно време со температура до 12 степени

oblacno

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со појава на магла.

Утринската температура ќе се движи од два до седум, а дневната од седум до 12 степени.

Во Скопје претежно облачно со појава на магла. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до девет степени.

Повеќе сончеви периоди ќе има утре. Од недела се очекуваат нови врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни на почетокот на наредната седмица.

Најчитани вести