Македонија

Облачно време со температура до 13 степени

Облачно време со температура до 13 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди.

Утринските температури ќе се движат од три до девет, а дневните температури од шест до 13 степени.

Во текот на ноќта ќе има појава на магла.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до осмиот степен.