вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Облачно време со температура до 13 степени

Денеска ќе биде претежно облачно со температура до 13-от степен.

oblaci sivi

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди.

Утринските температури ќе се движат од три до девет, а дневните температури од шест до 13 степени.

Во текот на ноќта ќе има појава на магла.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до осмиот степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести