Македонија

Облачно време со температура до 13 степени

Облачно време со температура до 13 степени

Времето денеска во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла и ниска облачност која понекаде ќе се задржи и во поголем дел од денот.

Во доцните попладневни часови зголемување на облачноста. Утринските температури ќе се бидат од минус пет до четири степени, а дневните од пет до 13 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до шестиот степен.