недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Облачно време со температура до 13 степени

Во поголемиот дел од земјата ќе биде облачно со магла и температура до 13 степени.

oblaci sivi

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла и ниска облачност која понекаде ќе се задржи и во поголем дел од денот.

Во доцните попладневни часови зголемување на облачноста. Утринските температури ќе се бидат од минус пет до четири степени, а дневните од пет до 13 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до шестиот степен. 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести