среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Облачно време со температура до 15-от степен

Облачно во текот на целиот ден

oblaci sivi

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со умерен ветер.

Утринската температура ќе се движи од два до девет, а дневните од девет до 15 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 13 степени.  

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести