сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Облачно време со температура до 17 степени

oblacno

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, со магла по котлините и речните долини во утринските часови. Во текот на денот маглата ќе се намалува, а ќе дува и слаб југоисточен ветер.

Температурата преку денот ќе се движи од 12 до 17 степени.

Во Скопје слично време, со дневна температура до 16 степени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести