среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Облачно време со температура до деветтиот степен

Облачно во текот на целиот ден

zima bez sneg

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со умерен ветер.

Утринските температури ќе се движат од минус седум до минус еден степен, додека дневните ќе се движат во интервал од три до девет степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до петтиот степен. 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести