Македонија

Облачно време со температура до деветтиот степен

Облачно време со температура до деветтиот степен

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со умерен ветер.

Утринските температури ќе се движат од минус седум до минус еден степен, додека дневните ќе се движат во интервал од три до девет степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до петтиот степен.