среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Облачно време со услови за слаби врнежи од дожд

oblacno

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно. Претпладне во југоисточните делови од земјава ќе има услови за слаби врнежи од дожд, на планините слаб снег, а во западните ќе има и сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до четири, а дневната од три до седум степени.

Во Скопје претежно облачно, претпладне со слаби врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе се искачи до седум степени.

Утре времето ќе биде променливо облачно при што во југоисточните делови повторно ќе има услови за слаб локален дожд. Потоа, од петок до понеделник ќе биде стабилно и претежно сончево со ниски утрински температури.

Најчитани вести