недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Облачно време со врнежи од дожд и снег

oblacno

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, на планините во западните делови ќе има врнежи од снег и снежната покривка ќе се зголеми, локално за над 20 сантиметри. На пониските места врнежите ќе бидат од дожд и снег, но со послаб интензитет. Ќе дува повремено засилен ветер од јужен правец, особено во западните делови.

Температурата ќе се движи од три до 10 степени.

Во Скопје облачно, со слаби врнежи од дожд и ветер од јужен правец.

Температурата ќе достигне до седум степени.

 

Најчитани вести