Македонија

Облачно време со врнежи од дожд и снег

Облачно време со врнежи од дожд и снег

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, на планините во западните делови ќе има врнежи од снег и снежната покривка ќе се зголеми, локално за над 20 сантиметри. На пониските места врнежите ќе бидат од дожд и снег, но со послаб интензитет. Ќе дува повремено засилен ветер од јужен правец, особено во западните делови.

Температурата ќе се движи од три до 10 степени.

Во Скопје облачно, со слаби врнежи од дожд и ветер од јужен правец.

Температурата ќе достигне до седум степени.