понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Облачното и магливо време продолжува и понатаму

Облаци и магла и во следните денови.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Поврзани вести

Во деновите од викендот и на почетокот на следната недела ќе се задржи слично време, најавуваат метеорозите.

Во текот на средината на следната недела можни се повремени врнежи од дожд.

За утре метеоролозите најавуваат променливо облачно време со малку сонце и температура од три степени во Тетово до 13 степени во Гевгелија. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до шестиот степен.

Во недела температурите ќе се движат од четири до 11 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести