петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Облаци и магла денеска, темпратурата до 13-от степен

magla

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно и магловито.

Температурите ќе се движат од четири до 13 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со утринска температура до два степени, а максималната дневна ќе бие до седмиот степен.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести