недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Облаци и магла и во следните денови

Исто време и во следните денови, најавуваат метеоролозите.

oblacno so dozd

Поврзани вести

И во следните денови по котлините ќе се задржи облачно и магливо време, најавуваат метеоролозите.

Во недела, како што наведуваат од Управата за хидрометеоролошки работи, ќе има услови за локален дожд.

За утре метеоролозите најавуваат стабилно време со температура од четири степени во Тетово, до 15 степени во Берово и Гевгелија.

За претстојниот викенд се очекува слично време со температура до 12-от односно 13-от степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести