Македонија

Облаци и сонце, температура до 21 степен

Облаци и сонце, температура до 21 степен

Времето денес во земјава ќе биде умерено облачно со долги сончеви периоди.

Околу пладне ќе има услови за слаб локален краткотраен дожд. Температурата ќе се движи од 6 Целзијусови степени до 21 Целзијусов степен и ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје и околината слично време со температура до 16 Целзијусови степени.