понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Облаци и сонце, температура до 21 степен

Во Скопје и околината слично време со температура до 16 Целзијусови степени.

vreme

Поврзани вести

Времето денес во земјава ќе биде умерено облачно со долги сончеви периоди.

Околу пладне ќе има услови за слаб локален краткотраен дожд. Температурата ќе се движи од 6 Целзијусови степени до 21 Целзијусов степен и ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје и околината слично време со температура до 16 Целзијусови степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести