понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Облаци, магла и малку сонце за денеска

magla i sonce

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со мали сончеви периоди и магла.

Утринските температури ќе се движат од минус девет до минус два степени, а дневните од три до 12 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до три степени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести