Македонија

Облаци, магла и малку сонце за денеска

Облаци, магла и малку сонце за денеска

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со мали сончеви периоди и магла.

Утринските температури ќе се движат од минус девет до минус два степени, а дневните од три до 12 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до три степени.