петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Од утре облачно со врнежи од дожд и магла во котлините

Денес сончево, а утре попладне и кон крајот на денот се очекува зголемување на облачноста и се очекуваат повремени локални врнежи од дожд. По котлините се очекува појава на магла.

magla-avtopat1-630x354

Поврзани вести

Денес сончево, а утре попладне и кон крајот на денот се очекува зголемување на облачноста и се очекуваат повремени локални врнежи од дожд. По котлините се очекува појава на магла.

Денес сончево со температура до 23 степени

Сончево време со мала до умерена облачност не очекува денес. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната температура од 16 до 23 степени.

Денес сончево со температура до 23 степени

Денес сончево со температура до 23 степени

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе достигне до 20 степени.

Утре облачно со врнежи од дожд

Утре попладне и кон крајот на денот се очекува зголемување на облачноста и се очекуваат повремени локални врнежи од дожд. По одделни котлини ќе има услови за создавање на слаба магла и намалена хоризонтална видливост.

Најчитани вести