недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Облачно и магливо време со температура до 13-от степен

Уште еден маглив и студен ден.

magla-avtopat2

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со слаб ветер од променлив правец.

Во утринските часови ќе има појава на магла и ниска облачност која ќе се задржи и претпладне.  Попладне ќе биде претежно сончево со локална облачност. Утринските температури ќе се движат од минус пет до три степени, а дневните ќе се движат од пет до 13 степени.

Во текот на вечерта се очекува зголемување на маглата.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до шестиот степен.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести