петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 29

Денес променливо облачно и потопло, од петок заладување

Променливо облачно време не очекува во текот на денешниот ден. Во западните и североисточните делови ќе има повремени врнежи од дожд.

promenlivo_oblacno

Поврзани вести

Променливо облачно време не очекува во текот на денешниот ден. Во западните и североисточните делови ќе има повремени врнежи од дожд.

Ќе дува засилен, а во западните планински делови силен ветер од западен и југозападен правец, на моменти со брзина околу 90 километри на час. Утринската температура ќе се движи од четири до девет, а дневната од девет до 16 степени.

Во Скопје слично време со температура до 12 степени.

Од петок се очекува позначително заладување со врнежи од снег.

Најчитани вести