среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Облачно со температура до 22 степени

Во Скопје променливо облачно со кратки сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер. Утринска температура 14, дневна до 19 Целзијусови степени.

oblaci

Поврзани вести

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, повеќе застапени во источните делови.

Во западните ќе има услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринска температура од 7 до 16 Целзијусови степени, дневна од 17 до 22 Целзијусови степени.

Во Скопје променливо облачно со кратки сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер. Утринска температура 14, дневна до 19 Целзијусови степени.

Најчитани вести