ТОП,Македонија

Какво време не очекува денеска ?

Какво време не очекува денеска ?

Утринската температура ќе се движи од седум до 15, а дневната од 11 до 18 степени.

Во Скопје облачно со врнежи од дожд. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи само до 17 степени.

В недела и понеделник ќе биде стабилно со пораст на дневната температура. Во вторник и среда ќе има локални врнежи од дожд, а потоа се очекува стабилизирање и позначително затоплување на времето.