среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 47

Облачно и ветровито време

Во Скопје, времето ќе биде променливо облачно со слаб претежно источен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус два, а дневната ќе се искачи до четири степени.

zima1

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб јужен ветер. Ќе дува слаб претежно јужен ветер.

Во Скопје, времето ќе биде променливо облачно со слаб претежно источен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус два, а дневната ќе се искачи до четири степени.

Значителна промена на времето ќе има од четврток кога ќе има врнежи од снег најпрво во северните и западните, па потоа и во останатите делови од земјата. Насекаде ќе се формира снежна покривка која на планините ќе изнесува и до 50 сантиметри. До сабота ќе дува засилен повремено силен северен ветер поради што наместа ќе има и снежни наноси. За време на викендот облачноста ќе се намали, но ќе биде многу студено.

Најчитани вести