четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Облачно време со максимална температура до 5 степени

promenlivo_oblacno

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со умерен северен ветер кој во наредните два дена ќе придонесе да нема појава на магла по котлините.

Во вечерните часови, особено во западните делови повремено ќе има провејување на снег.

Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од три до девет степени.

Во Скопје претежно облачно време со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до еден, а максималната ќе се искачи до пет степени.

 

Најчитани вести