Македонија

Облачно и врнежливо време

Облачно и врнежливо време

Променливо облачно време со повремен локален дожд, особено попладне не очекува во текот на денешниот ден. Кон крајот на денот врнежите на планините ќе поминуваат во снег. Ќе дува умерен ветер од променлив правец.

Температурата ќе се движи од 11 до 23 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено попладне. Ќе дува умерен ветер од променлив правец.

Температурата ќе достигне до 18 степени.

Во вторник ќе биде посвежо, претпладне со повремен локален дожд, а на планините со повремен снег. Ќе дува умерен, а во источните делови засилен северозападен ветер. Потоа во наредните два дена ќе биде стабилно со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст.