среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Облечете се топло, времето денеска студено

snegg (1)

Последни вести

Времето во Македонија денес ќе биде променливо облачно. Во раните утрински часови се уште ќе има врнежи претежно од снег. Преку денот ќе има намалување на облачноста, ќе дува и слаб до умерен ветер претежно од северен правец, а долж Повардарието повремено ќе се засилува.

Утринската температура ќе се движи од минус 4 до 1, а дневната од минус 3 до 4 степени целзиусови.

Во Скопје во текот на денот облачноста ќе се намалува. Преку денот ќе дува умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус еден, а дневната ќе се искачи до два степена.

В недела попладне кон понеделник ќе настапи нов влажен бран од кој повторно се очекуваат врнежи претежно од снег и формирање нова снежна покривка на повеќе места, а на планините значително ќе се зголеми.

Најчитани вести