петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Обрван: Додека јас сум селектор Ангеловски нема да игра во репрезентацијата

mkd-42555_resize

Поврзани вести

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Ивица Обрван, по изјавите на бекот Бранислав Ангеловски, по мечот со Исланд јасно стави до знаење дека нема намера во иднина да го повикува во националниот тим.

Ангеловски по мечот со „рибарите” отворено го критикуваше Обрван, но и трендот на давање пасоши за натурализирање на ракометари, со што предизвика бура од реакции вомакедонскатајавност.

„Секој може да каже што сака, бидејќи ова сепак е демократско општество. Ангеловски немаше ниту доблест утрово да седне да поразговара со мене, така што сега слободно можам да кажам дека тој нема да игра на утрешниот меч. Исто така, се’ додека сум јас селектор на Македонија, тој нема повеќе да биде повикуван во националниот тим“ , изјавиза интернет порталот „Екипа“, селекторот Обрван.

Хрватот додаде дека по овие случувања не е нарушена атмосферата во националниот тим во пресрет на утрешниот дуел со Шпанија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести