вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Обрван ги избра 16-мината со кои ќе го стартува првенството

reprezentacija rakomet

Поврзани вести

Селекторот на македонската репрезентација Ивица Обрван се реши со кои 16 ракометари ќе игра во првата фазата од натпреварите, објави официјалната интернет стран на капитенот на репрезентацијата, Кирил Лазаров.

Од листата отпаднаа Никола Митревски, Никола Маркоски, додека Немања Прибак нема право на настап. На вечерашниот дуел со Данска ќе играат: Ристовски, Ангелов, Димовски, Стоилов, Георгиевски, З.Мојсовски, Манасков, Ојлески, К.Лазаров, Митков, Миркуловски, Пецаковски, Јоновски, Велко Марковски, Стојчевски и Ангеловски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести