вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Обрван ги пречкрта Ангеловски и Темелков

Patrick Wiencek, Branislav Angelovski

Поврзани вести

Селекторот на македонската машка ракометна репрезентација Хрватот Ивица Обрван ги пречкрта Бранислав Ангеловски иВладимир Темелков од списокот на ракометари на кои ќе смета на почетокот на подготовките за Европското првенство во Данска. Но, на него се наоѓаат натурализираните Македонци, Ренато Вугринец и Немања Прибак.

На списокот се наоѓаат 21 имиња, од кои 13 од Металург, четворица од Вардар и четворица интернационалци. Тие треба да се појават на првиот собир на 21. декември во хотел „Континентал.

Список на ракометари: Петре Ангелов, (Вардар), Борко Ристовски , Никола Митревски, Дејан Манасков, Гоце Ојлески, Гоце Георгиески, Златко Мојсовски (Металург),Стојанче Стоилов (Вардар), Никола Маркоски, Ванчо Димовски, Наумче Мојсоски ( Металург), Филип Лазаров ( Вардар). Дејан Пецаковски, Аце Јоноски, Велко Маркоски, Филип Миркуловски (Металург) , Никола Стојчески (Редбергслид), Немања Прибак (Вардар), Кире Лазаров ( Барселона), Валтко Митков ( Кремс) и Ренато Вугринец ( Металург)

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести