сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Обрван ги пречкрта Манасков, Векоски и Кимевски

ivica-obrvan

Последни вести

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Ивица Обрван со 18 ракометари ќе патува во Атина на првиот бараж натпревар против Грција за пласман на Светското првенство во катар наредната година.

Хрватот од списокот ги пречкрта младите Мартин Велкоски, Мартин Манасков и Стефан Кимевски.

„Во Атина ќе патуваме со 18 ракометари. Од оние што тренираа со нас, нема да патуваат младите Мартин Велкоски и Мартин Манасков, како и голманот Кимевски. Тие исто така работеа одлично, но нема да бидат во комбинација за овој меч“, изјави Обрван.

Поради повреда неизвесен е и настапот на пикерот Никола Марковски.

Капитенот Кире Лазаров го одработи последниот тренинг со националниот тим во СРЦ “Кале” пред заминувањето во Атина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести