Спорт

Обрван го објави списокот од 28 ракометари

Обрван го објави списокот од 28 ракометари

Селекторот на македонската репрезентација, Ивица Обрван, го објави поширокиот список од 28 ракометари на чии услуги ќе смета за следниот квалификациски двомеч против актуелниот светски и европски првак Франција.

Македонската репрезентација на 29-ти април ќе го пречека големиот фаворит во Скопје, а реваншот се игра на 3-ти мај во Тулуз.

Список на ракометари:

Борко Ристовски, Петар Ангелов, Никола Митревски, Стефан Кимевски, Дејан Манасков, Гоце Ојлески, Владо Недановски, Гоце Георгиевски, Никола Костески, Златко Мојсовски, Стојанче Стоилов, Жарко Пешевски, Игор Павловски, Никола Маркоски, Филип Лазаров, Филип Талески, Марко Нелоски, Велко Маркоски, Ацо Јоноски, Наумче Мојсовски, Филип Миркуловски, Немања Прибак, Никола Стојчевски, Горан Кузманоски, Кире Лазаров, Ренато Вугринец, Влатко Митков, Лазе Мајнов.