вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Обрван: Поразот на Чешка не треба да не опушти

obrvan

Поврзани вести

По поразот од Данска на стартот на Европското првенство, логично е погледите целосно да се насочат кон дуелот со Чешка, но македонскиот селектор предупредува дека следниот ривал сигурно ќе се покаже во далеку подобро светло отколку што тоа беше на премиерниот дуел против Австрија.

„Морам да потенцирам дека играта на Чешка на дуелот со Австрија не треба да залаже никого. Точно е дека никој не очекуваше ваков исход. Чесите играа многу добро на силниот турнир во Унгарија и јасно е дека се наоѓаат во добра натпреварувачка форма. Против Австрија им се случи ‘распад на системот’, но тоа не го менува фактот дека станува збор за сериозна репрезентација. Ќе мораме да влеземе во мечот максимално фокусирани и да одиграме најдобро што знаеме ако сакаме да стигнеме до посакуваната победа“, изјави селекторото на македонската репрезентација Ивица Обрван.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести