недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Обука за кандидатите за пилоти на полициски хеликоптер

helikopter-500

Поврзани вести

AIR Screening, селекција во воздух со првата група кандидати за прием на пилоти на полициски хеликоптер денеска се одржува во Центарот за обука на пилоти во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец.

На настанот ќе присуствува министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести