среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Обука за подготовка и аплицирање на европски проекти

Семинарот нуди теоретски и практични знаења кои се применливи во најразлични организации и е наменет за приватниот сектор, универзитети, невладини огранизации...

biznis

Последни вести

Стопанска комора на Македонија организира обука за подготовка и аплицирање на европски проекти, запознавање со новите Европски програми 2014-2020 достапни за компаниите и можностите за учество и подготовка на европски финансирани проекти.

Како што соопштуваат од Комората, обуките се иницирани од досегашното искуство во работењето со ЕУ како и со други видови на фондови и фондации, од кое е утврдено дека создавањето капацитети за апсорпција на овие фондови е од суштинско значење за бизнис секторот.

Семинарот нуди теоретски и практични знаења кои се применливи во најразлични организации и е наменет за приватниот сектор, универзитети, невладини огранизации…

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести