сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Обука за „Претпримеништво и бизнис планирање“ во АВРМ

avrm

Поврзани вести

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Владимир Пешевски, денеска, ќе се обрати пред учесниците на обуката за „Претприемништво и бизнис планирање“ со што ќе се означи започнувањето на циклусот на обуки во рамките на програмата „Самовработување – 2014 година“.

Настанот ќе се одржи во просториите на Агенцијата за вработување со почеток во 11 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести