понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Обука за вработување на млади лица

oobuka-vrabotuvanjee

Поврзани вести

Здружението на студенти и младинци со хендикеп (ЗСМХ), во соработкa со УСАИД Македонија и Здружението на бизнис жени во Македонија организираат обука „Како се бара работа“ за лица со и без хендикеп.

Оваа обука ќе им помогне на младите да се доближат и бидат конкуренти на пазарот на трудот и ќе трае пет дена. За да аплицираат младите лица треба да се на возраст од 15 до 27 години, да не се во образовен процес и да не се пријавени во Агенцијата за вработување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести