вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Обвинителство прими пријава против синот на Верушевски

download (2)

Последни вести

Основното јавно обвинителство информира дека од страна на Министерството за внатрешни работи е поднесена кривична пријава против лицето Г.В., син на екс-директорот на ДБК, Зоран Верушевски.

Според соопштението на Обвинителството, Г.В. се товари за производство и дистрибуција на детска порнографија.

Надлежниот обвинител ги презема законските активности и мерки за постапување по кривичната пријава.​

Најчитани вести