сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Обвинителство: Во Куманово загинале 10 терористи

obvinitelstvo-skopje

Последни вести

Во полициската акција минатиот викенд во Куманово загинати се 10 припадници на терористичката група, информира Јавното обвинителство на Република Македонија.

При увидот на лице место, како што посочува Обвинителството, пронајдени се десет трупа, за кои по извршената обдукција се утврдило дека припаѓаат на терористичката група.

Министерството за внатрешни работи првично и неофицијално информираше дека во полициската акција биле загинати 14 терористи.

Најчитани вести