понеделник, 27 март 2017  |  Вести денес: 0

Обвинителството бара притвор за старецот кој силуваше девојче во Охрид

Грозоморниот настан се случил завчера додека детето се враќало од училиште по улицата Св.Климент Охридски, во стариот дел на Охрид.

Обвинителството бара притвор за старецот кој силуваше детенце во Охрид

Обвинителството бара притвор за старецот кој силуваше детенце во Охрид

Последни вести

Обвинителството побара притвор за 73 годишниот педофил, кој сексуално нападнал 7-годишно девојче од Охрид.

Грозоморниот настан се случил завчера додека детето се враќало од училиште по улицата Св.Климент Охридски, во стариот дел на Охрид.

-Старецот го повикал девојчето и извршил полови дејствија врз него. 32 годишната мајка го пријавила настанот во полициската станица во Охрид. Неофицијално лицето од Скопје е уличен музичар познат на јавноста, објави Канал 5.

Основното јавно обвинителство Охрид донесе наредба за спроведување на истражна постапка против сторителот за полов напад врз дете кое не наполнило 14 години.

Осомничениот го сторил делото на 6 јуни во центарот на градот, каде извршил други полови дејствија врз оштетеното дете. Ценејќи дека се исполнети законските основи, надлежен обвинител до основниот суд – Охрид поднесе предлог за определување на мерка притвор за осомниченото лице.

Најчитани вести