понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Обвинителството ќе го испитува случајот за смртта на Тамара

obvinitelstvo-skopje

Последни вести

Основното јавно обвинителство – Скопје оформи предмет за случајот со починатото деветгодишно девојче, Тамара Димовска од Велес.

Оттаму соопштија дека е назначен надлежен јавен обвинител, кој ќе го разгледа предметот и ќе започне постапка за утврдување на фактите и на евентуалната одговорност за смртта.​

Најчитани вести