ТОП,Македонија

Очекувајте големо невреме во Македонија

Очекувајте големо невреме во Македонија

Времето  во Македонија ќе биде променливо облачно, посвежо и нестабилно, со пороен дожд и грмежи, особено во првата половина од денот и во западните делови. УВ-индексот ќе изнесува 7.

Температурата ќе се движи од 20 до 31 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно, нестабилно, со пороен дожд и грмежи. Температурата ќе достигне до 29 степени.

Во наредните денови ќе биде претежно стабилно со пораст на температурата, но до петок во попладневните часови не е исклучена ретка појава на краткотраен дожд со грмежи.