вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Очекувајте пороен дожд и грмежи, можен е и град

Метеоролозите најавуваат силно невреме за денеска попладне

dozdovnik kapki na prozor

Поврзани вести

Умерено облачно со слаб дожд, ни најавуваат метеоролозите за денеска претпладно додека за подоцна велат дека преку земјата од запад кон исток ќе премине нестабилна облачна маса и ќе има појава на пороен дожд, грмежи и изолирана појава на град.

Ќе дува умерен повремено засилен југоисточен ветер.

Температурите низ Македонија ќе се движат од 15 до 21 степен. Во Скопје ќе преовладува слично време се максимална температура од 19 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести