среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Очув ја убил ќерката, мислел дека е крадец

Трагедија во Колорадо, ја помешал ќерката со крадец, па ја убил со два куршуми.

jjjjjkkkk

Поврзани вести

Четиринаесет  Киана О’Неил се враќала доцна навечер од забава кога нејзиниот очув  помислил дека некој крадец влегол во куќата па ја застрелал.

Несреќната  девојка одлучила да оди на забава со пријателите. Прозорот од подрумот го оставила отворен, за подоцна, по излегувањето, кое нејзините родители не и го дозволиле, да влезе дома.

За да ги избегне лекциите од родителите, кога се вратила, се обидела да се прикраде во својот дом.

Нејзиниот очув слушнал дека некој се прикрадува во куќата во мракот. Се исплашил, мислејќи дека станува збор за крадци, земал пиштол и почнал да пука. Пукнал два пати, еднаш ја погодил Киана во стомакот, а еднаш во градите.Од прострелните рани девојката  починала на самото место.

Очувот моментално се наоѓа под истрага која ќе покаже дали пукал во самоодбрана или пак со задна намера.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести