вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 34

Од 1 февруари новите електронски билети само со две возења

Од први февруари сегашните електронски билети од 150 денари со пет гратис возења ќе се купуваат по иста цена, но ќе имаат две возења. Ова е новата промена на ЈСП и доаѓа по големата побарувачка на електронските картички, поради тоа што граѓаните по искористувањето на 5-те возења ја фрлале картичката место да ја надополнуваат.

јсп

Поврзани вести

Цените на билетите нема да поскапат.

Утринава гостин во вестите на ТВ Нова беше Игор Јанушев, директор на ЈСП Скопје.

Најчитани вести