петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Од април евтини летови до Париз, Брисел и Франкфурт

Најевтините билети ќе чинат 1.500 денари.

aerodrom

Поврзани вести

Поради зголемен интерес, од април ќе може да се лета до Париз, Брисел и Франкфурт по пониски цени. Најевтините билети ќе чинат 1.500 денари. Од скопскиот, до овие дестинации се планират летови два пати неделно.

Државното субвенционирање на летовите даде голем резултат, обено за зголемување на туристите во земјат.

Во тек се преговори на  Владата со уште една  нискотарифна компанија која би ја зголемила листата на евтини летови до уште три нови дестинации.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести