сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Од април ќе се реконструираат десет железнички станици

zeleznicki stanici

Последни вести

Од почетокот на април ќе почне реконструкцијата на Железничката станица во Велес и на уште девет во земјава долж Коридорот 10, информираше денеска министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески.

Одговарајќи на новинарски прашања по доделувањето решенија за легализација за бесправно изградени објекти рече дека рокот за реконструкција на десетте железнички станици е една година.

– Некои ќе бидат готови порано некои подоцна, а во зависност од тоа што е придвидено за самата градба, односно реконструкција. Градежната компанија е избрана и очекувам надзорот на градба да биде избран во текот на март, истакна Јанакиески.

Најчитани вести