вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 5

Од аптека украдени 75 илјади денари

krazba2

Последни вести

На 05/06.01.2015 година во Демир Хисар во аптека на ул.„Битолска“ непознат сторител  со тврд предмет го скршил стаклото од излогот, влегол внатре извршил пребарување и од работното биро одзел околу 75.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести