петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Од аптека Зегин украдени 4000 денари

zegin-apteka

Последни вести

На 10.10.2014 година окоолу 16,00 часот во Скопје на ул.„М.Т.Гологанов“ во аптека на Зегин, кај млечен ресторан, засега непознат сторител со закана со нож извршил разбојништво над вработените, при што биле одземени околу 4.000,00 денари од дневниот промет. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести