петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Од Арената на Белградски саем се преместуваат 150 лица

„Денеска во 12 часот, 150 лица од Арена ќе бидат префрлени во халата 11 на Белградски саем каде што се е подготвено за сместување,“ изјавила Вујовиќ за РТС.

beogradska-arena7

Поврзани вести

Помошничката на градоначалникот на Белград, Ирена Вујовиќ изјави дека 150 лица кои се евакуирани од Oбреновац денеска во 12 часот ќе бидат преместени во хала на Белградски саем.

„Денеска во 12 часот, 150 лица од Арена ќе бидат префрлени во халата 11 на Белградски саем каде што се е подготвено за сместување,“ изјавила Вујовиќ за РТС.

Таа исто така додаде дека луѓето утре ќе бидат преместени од халата Пионир, а дека за сместување се подготвуваат и касарната и хотелот Обреновац.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести