среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Од битолчанец украдени шишиња со метадон и илјадарка

krazba-720x340

Последни вести

Дваесет и шестгодишниот И.Д. од Битола вчера бил нападнат со нож во Старата чаршија во Битола.

Две непознати лица со закана со нож извршиле разбојништво при што му одзеле седум шишиња со „метадон“ и 1.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителите.

Најчитани вести