Македонија

Од четврток дожд и пад на температурите

Од четврток дожд и пад на температурите

Умерено нестабилно време со локални врнежи дожд и благо опаѓање на дневната температура ќе ја зафати Македонија од четврток.

Како што најави Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), временските промени се очекуваат во среда, кон крајот на денот, најпрво во западните делови од земјата.

Дотогаш ќе биде стабилно, сончево и топло со мала до умерена облачност.