петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Од црква во гостиварско украдени пет икони

Арамија од црква во гостиварско село украл пет икони.

g_crkva

Поврзани вести

Уште една црква, мета на арамија.

Пет икони се украдени од црква во гостиварското село Ничпур соопшти денеска полицијата. Тешката кражба се случила за време на викендот во црквата Свети Атанасие.Арамијата насилно влегол во светиот објект и украл пет икони. Со вредниот плен непознатиот сторител избегал во непознат правец.

Минатава недела арамии провалиле во четири цркви низ Македонија, крадејќи пари, икони и крст.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести